Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Masz problem? Zadzwoń! (+48) 505 988 656

 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Atrakcje basenowe: masaże, zjeżdżalnie

 

 

Twój basen kąpielowy to nie tylko miejsce do pływania. Jeśli dodamy do niego różnego rodzaju "atrakcje", może stać się wspaniałym miejscem do wypoczynku i rekreacji. W większości budowanych obecnie pływalni, aquaparków, basenów hotelowych, jak również basenów prywatnych planuje się specjalne strefy, a nawet całe baseny przeznaczone do masażu i rekreacji.

Podświetlenie wody w basenie stało się już standardem. Atrakcją jest natomiast możliwość podświetlenia wody w różnych kolorach. Do tego celu stosuje się nowoczesne systemy światłowodowe lub z zastosowaniem lamp LED, które są energooszczędne i mają bardzo dużą żywotność.

W zależności od wielkości, przeznaczenia Twojego basenu i upodobań użytkowników można dodatkowo wyposażyć basen w różnego rodzaju atrakcje wodne, masaże, zjeżdżalnie, itp. Niektóre atrakcje, np. "rwąca rzeka", "sztuczna fala", czy duże zjeżdżalnie mogą być stosowane na większych obiektach (wymagają większych nakładów finansowych). Inne np. "przeciwprąd" można stosować nawet w malutkich basenikach.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze atrakcje basenowe, stosowane zarówno w basenach hotelowych, obiektach rekreacyjnych, jak również w basenach domowych, czy ogrodowych.

 
 • Przeciwprąd

  Przeciwprąd

  Jest to urządzenie instalowane w ścianie basenu, które wytwarza bardzo silny strumień wody – umożliwiający praktycznie "pływanie" w miejscu. Popularny szczególnie wtedy, gdy nie możemy sobie pozwolić na wybudowanie odpowiednio długiego toru wodnego.

 • Masaż ścienny

  Masaż ścienny

  Poprzez zainstalowanie w ścianie basenu specjalnych dysz możemy uzyskać doskonałe stanowisko do masażu wodnego lub wodno-powietrznego. Najpopularniejsze są stanowiska z 2, 3 lub 4 dyszami, rozmieszczonymi na różnej wysokości.

  W zależności od potrzeb i upodobań można zainstalować dowolną ilość dysz, również w oparciach podwodnych "siedzisk" czy "ławek". Siła masażu zależy od prawidłowo dobranych pomp i wykonania instalacji.

 • Kurtyny i armatki wodne

  Kurtyny i armatki wodne

  Jedne z najpopularniejszych atrakcji basenowych. Stanowią jednocześnie ozdobę basenu i miejsce gdzie można wymasować kark i plecy. Woda z basenu zasysana jest przez specjalną pompę i tłoczona do "wylewnicy", wykonanej ze stali nierdzewnej. Istnieje wiele rodzajów "wylewnic".

  Te, zakończone szeroką i wąską szczeliną (najczęściej szer. 60-100cm) tworzą kurtynę wodną. Wąskie rury zakończone różnego rodzaju dyszami wylotowymi tworzą bardziej skoncentrowany strumień wody i stąd ich popularna nazwa "armatki wodne".

  Czołowi producenci tego rodzaju atrakcji, np. ASTRAL POOL oferują nawet kilkadziesiąt rodzajów "wylewnic", różniących się kształtem, wysokością, kątem padania wody i sposobem w jaki woda będzie nas masowała.

 • Masaż powietrzny

  Masaż powietrzny

  Masowanie ciała bąbelkami powietrza popularne jest nie tylko w wannach z hydromasażem, ale również w basenach. W specjalnie wykonanych leżankach (np. z wodoodpornej płyty styrodurowej LUX ELEMENTS) instaluje się dysze, przez które jest tłoczone powietrze. Istnieją również gotowe leżanki wykonane ze stali nierdzewnej ze specjalnymi otworami.

  Inną popularną formą masażu powietrznego są urządzenia umieszczone w dnie basenu, zwane "gejzerami". Ciekawy efekt uzyskamy, gdy "strumienie" powietrza, wydostające się z dna basenu dodatkowo podświetlimy kolorowym światłem.

 • Grzybki i parasole wodne

  Grzybki i parasole wodne

  Te atrakcje stosowane są przede wszystkim w basenach dla dzieci, ale ze względu na swoją dekoracyjną formę instaluje się je również w basenach rekreacyjnych w hotelach i aquaparkach.

 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [01-12-2021]: 26 | Wizyt ogółem: 126711 | Przeglądających stronę: 1

 
 

Projekt:   [based on Quick.Cms]