Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Masz problem? Zadzwoń! (+48) 505 988 656

 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Baseny VSV: trwałe niecki basenowe

 

 

Technologia VSV, dzięki zastosowaniu specjalnych szalunków pozwala na wybudowanie bardzo trwałej i samonośnej niecki basenowej z żelbetu w bardzo krótkim czasie. Dodając do tego specjalną – kompaktową grupę filtrującą VSV, będziesz mógł korzystać z basenu już nawet po 10 dniach od wykonania wykopu, a cała instalacja może sprowadzać się jedynie do kabla elektrycznego, zasilającego urządzenie.

Zalety tego systemu docenisz jeszcze bardziej, jeśli zamierzasz wybudować solidny basen ogrodowy w trudnych warunkach gruntowych, lub gdy nie chcesz, lub nie masz możliwości wykonania tradycyjnej technologii basenowej wraz z niezbędnym orurowaniem i pomieszczeniem technologicznym.

 
 • Konstrukcja niecki

  Konstrukcja niecki

  W zależności od tego, na jakim poziomie chcesz posadowić Twój basen, przygotowujemy odpowiedni wykop (max. 1,3m – jeśli basen ma być całkowicie zagłębiony w ziemi). Następnie wyspecjalizowana ekipa AQUATIC montuje specjalny szalunek VSV i pogłębia dno, profilując go w kształcie koperty.

  Standardowo Twój basen można wykonać w kształcie prostokąta lub beczki. Dodatkowo można go wyposażyć w półokrągłe schody romańskie.

  Po wykonaniu zbrojenia dna i ścian niecki, zalewa się całą konstrukcję betonem B25 przy użyciu pompy. Roboty betoniarskie wykonuje się w całości za jednym razem. Głębokość basenu przy ścianach będzie stała – 1,2 m, natomiast w najgłębszym miejscu najczęściej jest to 1,4-1,8m.

  Taki układ dna pozwala na swobodne korzystanie z basenu, a przy tym na oszczędności związane z utrzymaniem odpowiednich parametrów wody (w szczególności z ogrzewaniem).

 • Wykończenie niecki

  Wykończenie niecki

  W kilka dni po betonowaniu zdejmujemy szalunki, wyrównujemy dno i ściany Twojego basenu i przystępujemy do wykończenia niecki. System VSV przewiduje instalację gotowego "linera", czyli folii PCV przygotowanej fabrycznie na wymiar Twojego basenu.

  Do dyspozycji mamy kilka kolorów jednolitych i kilka imitujących strukturę, np. mozaiki. Zaletą takiego rozwiązania jest bardzo krótki czas instalacji, możliwość łatwej naprawy, czy wymiany folii, niski koszt inwestycyjny, łatwość pielęgnacji i mała wrażliwość na warunki atmosferyczne (istotne przy "zimowaniu" basenu zewnętrznego).

  Nieckę wykonaną w technologii VSV można również wykończyć mozaiką lub płytkami.

 • Otoczenie basenu

  Otoczenie basenu

  Ważnym elementem Twojego basenu jest również wykończenie obrzeża i plaża, na której będziesz odpoczywał. Pamiętajmy, że będziesz tam chodził mokrymi stopami.

  Dlatego stosujemy materiały antypoślizgowe, nie nagrzewające się zbytnio na słońcu, odporne na działanie chloru, czy innych środków zawartych w wodzie i łatwe w czyszczeniu.

  Właściwe wykończenie otoczenia wokół Twojego basenu pomoże również ograniczyć wnoszenie do basenu zanieczyszczeń (kurz, fragmenty trawy, itp.).

 • Urządzenia technologiczne

  Urządzenia technologiczne

  Najprostszym i jednocześnie skutecznym sposobem na utrzymanie czystej i bezpiecznej wody w Twoim basenie przydomowym jest kompaktowa grupa filtrująca VSV, wykonana ze stali kwasoodpornej. Urządzenie zawiera w sobie pompę, filtr w postaci aktywnej membrany (podobnie jak w odkurzaczach automatycznych), reflektor halogenowy, skrzynkę sterującą i wyjście na podłączenie przepływowej grzałki elektrycznej.

  Do funkcjonowania układu niezbędne jest jedynie zasilenie w energię elektryczną. Płukanie filtra i dozowanie środków chemicznych odbywa się ręcznie. Jeżeli do podgrzewania wody będziesz wykorzystywał wymiennik lub pompę ciepła, wystarczy podpiąć się poprzez by-pass.

  Jeśli decydujesz się na tradycyjny system filtracji ciśnieniowej ze złożem żwirowo-piaskowym, w niecce należy zainstalować układ skimmerowo-dyszowy, a na urządzenia technologiczne przewidzieć dodatkowe pomieszczenie technologiczne.

  W Twoim basenie ogrodowym można zainstalować dodatkowo atrakcje basenowe, takie jak: przeciwprąd, masaże ścienne, masaże karku, dodatkowe oświetlenie, itp.

 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [07-08-2022]: 20 | Wizyt ogółem: 137279 | Przeglądających stronę: 1

 
 

Projekt:   [based on Quick.Cms]