Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Masz problem? Zadzwoń! (+48) 505 988 656

 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Chemia dla basenów

 

 

Czystość, przejrzystość i bezpieczeństwo wody do której wchodzisz, to podstawa każdego basenu. Dla uzyskania tych parametrów nie wystarczy jednak wyłącznie sprawny i odpowiednio dobrany do konkretnych warunków system filtracji mechanicznej. Konieczne jest dodatkowo utrzymanie właściwych parametrów fizykochemicznych wody, poprzez regulację jej odczynnika pH, dezynfekcję, koagulację, kontrolę twardości oraz usuwanie niepożądanych w wodzie alg, związków chemicznych i metali.

Specjalne środki, przewidziane są również do zadbania o krawędzie Twojego basenu, rynnę przelewową, posadzkę wokół basenu, sanitariaty, elementy ze stali nierdzewnej, itp.

Podstawowe procesy, takie jak dezynfekcja, korekta pH, koagulacja, dozowanie środka przeciw glonom może odbywać się automatycznie, dzięki specjalnym pompkom i dozownikom sterowanym elektronicznym urządzeniem kontrolno-pomiarowym. W mniejszych basenach prywatnych można z mniejszą lub większą precyzją dozować środki chemiczne "ręcznie" po wcześniejszym zmierzeniu parametrów odpowiednimi testerami.

Poniżej prezentujemy profesjonalną chemię basenową niemieckiej firmy Chemoform AG (przykładowe produkty):

Czystość, pielęgnacja

 • Randklar
  Niepieniący środek o dużej zawartości substancji aktywnych, służący do usuwania osadów tłuszczowych i kosmetycznych na linii wody i w rynnie przelewowej.
 • Keraclin F
  Kwaśny środek do gruntownego czyszczenia niecki basenowej i obrzeża, zawierający do  kwasu fosforowego nie powodujący korozji  elementów metalowych. Do stosowania na basenach krytych.
 • Banisol S
  Kwaśny środek do regularnego usuwania osadów wapiennych i chemicznych na obrzeżach niecki i jej okolicach na basenach krytych.

Dezynfekcja metodą chlorową

 • Chemochlor CH Granulat
  Stały preparat chlorowy służący do dezynfekcji wody w basenach komunalnych wg normy DIN 19643 i wody pitnej. Zawiera ok. 68% aktywnego chloru. W basenach prywatnych zalecany tylko przy wodzie miękkiej.
 • Chemochlor CH Tabletki 10g
  Stały preparat chlorowy służący do dezynfekcji wody w basenach komunalnych wg normy DIN 19643 i wody pitnej. Zawiera ok. 68% aktywnego chloru. W basenach prywatnych zalecany tylko przy wodzie miękkiej.
 • Chemochlor Płynny
  Płynny ustabilizowany preparat chlorowy służący do dezynfekcji wody basenowej wg normy DIN 19643 za pomocą pompy dozującej. Zawiera ok. 15% aktywnego chloru.

Dezynfekcja metodą tlenową

 • Aquablanc O2
  Aktywny granulat tlenowy do bezchlorowej dezynfekcji wody w basenach prywatnych. Stosować razem z Aquablanc A (efekt synergii).
 • Aquablanc A
  Środek do dezynfekcji wody metodą tlenową zawierający polimery kationowe wspomagające działanie oksydacyjne tlenu i działający bakterio, glono i grzybobójczo. Całkowicie niepieniący.
 • Aquablanc Płynny
  Płynny środek do dezynfekcji wody basenowej metodą tlenową zawierający kationowe związki polimerowe posiadające działanie bakterio, grzybo i glonobójcze. Zalecany jest do dozowania ręcznego jak i automatycznego na basenach prywatnych.

Korekta PH + Koagulacja

 • Flockfix Płynny
  Płynny środek koagulacyjny z szerokim spektrum wartości pH. Nadaje się zarówno do ręcznego jak i automatycznego dozowania, można rozcieńczać wodą. Do Whirlpool stosować 1-2 łyżeczek na m3.
 • PH-MINUS Granulat
  Preparat proszkowy do obniżania wartości pH w wodzie basenowej. Rozpuszczony w wodzie nadaje się zarówno do dozowania ręcznego jak i automatycznego w urządzeniach pomiarowo dozujących.
 • PH-MINUS Płynny
  Płynny środek do obniżania wartości pH w wodzie basenowej za pomocą dozowania automatycznego. Zawiera ok. 50% kwasu siarkowego. 10 kg pH minusa 50% odpowiada 12,5 kg pH minusa o stężeniu 40% lub 15 kg HCL (kwasu solnego).
Walka z glonami
 • Alba
  Wysokoskoncentrowany płynny lekko pieniący, szerokopasmowy preparat glono, grzybo i bakteriobójczy do małych basenów prywatnych
  i komunalnych z małą szybkością obiegu wody.
 • Alba Super
  Płynny wysokowartościowy nie pieniący się szerokopasmowy preparat glono, grzybo i bakteriobójczy, zawierający polimery kationowe, stosowany zarówno na basenach komunalnych, prywatnych, ogrodowych, dziecięcych, fontannach lub oczkach wodnych nie zarybionych.
Produkty specjalne
 • Chlor Stop
  Preparat do eliminacji lub redukcji wolnego chloru.
 • Odpieniacz
  Preparat zapobiegający powstawaniu piany. Neutralny dla otoczenia. Można stosować w whirlpoolach i automatycznych urządzeniach myjących.
 
 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [24-10-2021]: 11 | Wizyt ogółem: 125237 | Przeglądających stronę: 1

 
 

Projekt:   [based on Quick.Cms]