Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Masz problem? Zadzwoń! (+48) 505 988 656

 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Technologia, technika basenowa

 

 

AQUATIC – to przede wszystkim kompleksowe rozwiązania związane z techniką basenową. Korzystając z wiedzy inżynieryjnej, wieloletniego doświadczenia oraz współpracy z najlepszymi europejskimi producentami urządzeń basenowych, takich jak: ASTRAL POOL, DINOTEC, HUGO LAHME, BAYROL, ZODIAC, pomożemy Ci w wyborze optymalnego rozwiązania.

Oferujemy wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych technologii uzdatniania wody basenowej i fontann, nadzór autorski, dostawę i montaż urządzeń oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Każdy basen, działający w systemie zamkniętego obiegu wody będzie wymagał stacji, która pozwoli na usunięcie z wody zanieczyszczeń, jej chemiczne uzdatnienie oraz najczęściej również podgrzewanie. Wiąże się to z wyborem odpowiedniej technologii filtracji mechanicznej, sposobu dezynfekcji i klarowania wody, a co za tym idzie właściwego przygotowania konstrukcji niecki oraz odpowiednich pomieszczeń technologicznych, doboru urządzeń, zasilenia w media, sposobu sterowania itd.

Warto już na etapie wstępnej koncepcji poradzić się profesjonalisty AQUATIC, co pozwoli Ci uniknąć przykrych niespodzianek i niepotrzebnych kosztów.

Basen, który sam się czyści

Możemy zaprojektować i wykonać instalację dla Ciebie, która zapewnia krystalicznie czystą i bezpieczną wodę w Twoim basenie, a przy tym ogranicza do absolutnego minimum konieczność obsługi.

W najpopularniejszym systemie – filtracji ciśnieniowej, przeważająca część zanieczyszczeń mechanicznych zostaje zatrzymana na filtrach, natomiast pozostała część, która opadnie na dno zostaje usunięta za pomocą odkurzacza. Po przefiltrowaniu czysta woda poprzez system dysz wpływa ponownie do Twojego basenu.

Proces filtracji wspomagany jest przez krystalizację, czyli chemiczny proces koagulacji, pozwalający na wyłapywanie tak małych zanieczyszczeń, które "normalnie" przepłynęłyby przez złoże filtracyjne. Filtry trzeba oczywiście systematycznie czyścić. Usuwanie zanieczyszczeń biologicznych następuje poprzez chemiczną pielęgnację wody, polegającą na regulacji poziomu pH wody, dezynfekcji oraz koagulacji.

Do dezynfekcji można wykorzystywać różne systemy, oparte m.in. na: dodawaniu do wody chloru, bromu, tlenu aktywnego, jonów srebra czy miedzi, ozonowaniu, wykorzystaniu promieni UV, elektrolizy soli, itp. Odpowiednią metodę lub ich kombinację wybierasz w zależności od wielkości Twojego basenu, jego przeznaczenia, ale również kosztów instalacji i Twoich upodobań.

Płukanie filtra, kontrola parametrów wody i dozowanie odpowiednich środków może odbywać się w pełni automatycznie.

 
 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [01-12-2021]: 25 | Wizyt ogółem: 126710 | Przeglądających stronę: 1

 
 

Projekt:   [based on Quick.Cms]